FUTURE-G

FUTURE-G Nedir?

Gebze Teknik Üniversitesinde öğrenim gören lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ile öğretim üyelerinin Ar-Ge ve Teknoloji tabanlı iş fikirlerini katma değere dönüşmesi için kurulan bir hızlandırma programıdır.

FUTURE-G, eğitim, mentorluk, melek yatırımcılık, ücretsiz ofis ve birçok alanda girişimci adaylarına verilecek hizmetin bütününü oluşturan bir yapının adıdır.

FUTURE-G, girişimci bir adayın fikirden, ticarileştirmeye kadar sürecin tamamında destek olur. Bu destekler girişimci adaylara ücretsiz verilir. Fakat yapılacak iş birliği sözleşmesi ile girişimciler yatırım aldıkları zaman Gebze TTO ile bir sözleşme yapılır.

Bir aylık çalışma ile yapılacak olan bu program, her girişimci ekip için ayrı mentorler eşliğinde fikirlerin olgunlaşmasına destek sağlanır. İlk olarak girişimcilik eğitimleri ile başlayan süreç sonrasında girişimcilerden periyodik raporlar alınarak, iş fikri olgunlaşma süreçleri güçlendirilmesi sağlanır.

İş fikri olgunlaşma seviyesine gelen bireyler için Fikri Sınai Mülkiyet Hakları noktasında Gebze TTO destek sunar. Bu kapsam içerisinde ticarileşebilecek başvurular, Gebze TTO tarafından desteklenecektir.

FUTURE-G, mentor ve yatırımcı havuzu oluşturarak, girişimcilere finansman noktasında da destek sağlar. Aynı zamanda devlet finansman teşvikleri ile fikirlerin finansman ihtiyacı giderilir.

Geleceğin birlikte şekillenmesi ve iyi fikirlerin katma değere dönüşmesi için FUTURE-G hızlandırma programına siz de katılın ve farkı fark edin.

 

MENTOR LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ!

 

 

BAŞVURU FORMU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ